اگر تجربه‌ی کار با سرفیس پرو ۳ یا ۴ مایکروسافت را دارید، برای اطلاع از طراحی ترنسفورمر ۳ پرو کافی است دستگاه هیبریدی مایکروسافت را متصور شوید. ترنسفورمر ۳ پرو در تمامی بخش‌های خود یادآور سرفیس پرو مایکروسافت است. البته این موضوع را نمی‌توان ضعف دانست زیرا این لپ‌تاپ هیبریدی به راحتی توانایی جلب توجه اطرافیان خود را دارد. طراحی بسیار زیبا و استفاده از مواد باکیفیت، حس محصولی لوکس را به کاربر القا می‌کند.

 

ترنسفورمر ۳ پرو یکی از سبک‌ترین لپ‌تاپ‌های هیبریدی بازار است و به همین دلیل می‌توان آن را گزینه‌ای ایده‌آل برای کاربرانی که همواره دستگاه خود را به همراه دارند، دانست. ایسوس تلاش زیادی برای تولید محصولی باکیفیت و کاربردی کرده است که البته موفق به این امر نیز شده است. این دستگاه بدون در نظر گرفتن کیبورد آن، تنها ۸.۳ میلی‌متر ضخامت دارد. این موضوع در کنار استفاده از فلز باکیفیت، باعث شده است تا ترنسفورمر ۳ پرو تنها یک دستگاه هیبریدی عادی نباشد و خود را به عنوان محصولی لوکس معرفی کند.

 

ترک‌پد ترنسفورمر ۳ پرو یکی از بخش‌هایی از آن است که به خوبی توانایی تحت تاثیر قرار دادن شما را دارد. ایسوس به تازگی از ترک‌پد‌های بسیار خوب و حساسی در لپ‌تاپ‌های رده‌ بالای خود بهره گرفته است که ترنسفورمر ۳ پرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. ترک پد این دستگاه عملکرد بسیار دقیقی دارد. دقت بالای ترنسفورمر ۳ پرو در شناسایی انگشتان باعث شده است تا ژست‌های حرکتی محیط ویندوز ۱۰ به خوبی انجام شوند و کاربر با سرعت بیشتری با گشت‌وگذار در این سیستم عامل بپردازد.

 

صفحه‌نمایش ترنسفورمر ۳ پرو بدون شک یکی از نقاط قوت آن است و هیچ گاه از آن خسته نخواهید شد. رنگ‌ها در این نمایشگر به خوبی نمایش داده می‌شوند و سطح روشنایی نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد. اما تمام نقاط قوت این نمایشگر به پنل خوب آن باز نمی‌گردد. ایسوس نرم‌افزار‌های زیادی را جهت ارتقای تجربه توسعه داده است. Eye Care، Tru2Life Video و TruVivid نام برخی از نرم‌افزار‌های توسعه داده شده است که برای ارتقای کیفیت تصویر، کاهش نور آبی نمایشگر برای حفظ سلامت چشم‌ها و کاهش بازتاب نور محیط در نمایشگر، به کار می‌روند. 

 

اولترابوک‌ها و لپ‌تاپ‌های هیبریدی از توانایی پردازشی بالایی در قیاس با نمونه‌های گیمینگ برخوردار نیستند و از سری پردازنده‌های کم‌مصرف U‌ اینتل بهره می‌برند. این پردازنده‌ها با انرژی مصرفی بسیار اندک و دمای کاری پایین، در سال‌های اخیر افزایش توان خوبی را تجربه کرده‌اند و اکنون به راحتی از پس تمامی کار‌های روزمره برمی‌آیند. بسیاری از انواع دستگاه‌های هیبریدی به پردازنده‌های ضعیف‌تری اعم از سری اتم اینتل و کوالکوم مجهز هستند که استفاده از سری U اینتل در ترنسفورمر ۳ پرو نشان از توانایی‌های بالای آن دارد. 

 

ایسوس با معرفی و عرضه‌ی ترنسفورمر ۳ پرو خود را به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های سازنده‌ی دستگاه‌های هیبریدی معرفی کرده است. تمرکز ایسوس بر این موضوع بوده است که در عملکردی مشابه سرفیس پرو ۴ مایکروسافت را با قیمتی ارزان‌تری در دسترس خریداران قرار دهد. ترنسفورمر ۳ پرو به خودی خود دستگاهی بسیار خوب است و ارزش خرید بالایی دارد؛ اما این لپ‌تاپ‌ هیبریدی همواره زیر سایه‌ی سرفیس‌ پرو ۴ قرار دارد و هر کاربری بلافاصله پس از مشاهده‌ی آن، به الگوبرداری‌های گسترده‌ی ایسوس از غول فناوری ردموند اذعان خواهد کرد. این موضوع با توجه به قیمت بالای ترنسفورمر ۳ پرو شاید چندان مورد دلخواه خریداران نباشد.

 

منبع:www.zoomit.ir