از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

فروشگاه اینترنتی خوب تِک فروشگاه اینترنتی خوب تِک

ثبت نام

علمی

  سنگ های مریخ مانند اسفنج، آب را به خود جذب کرده‌اند

دانشمندان برآورد می‌کنند که علت ناپدید شدن آب درمریخ، به‌خاطر خاصیت جذب آب توسط سنگ‌های مریخ است.

ادامه مطلب...

  بهترین تصاویر فضایی سال 2017 ؛ دنیایی غیرقابل‌تصور در خارج از جو سیاره ما

عده زیادی از متخصصان معتقدند که بسیاری از مهم‌ترین اتفاقات دنیای ستاره شناسی و کیهان شناسی در سال 2017 روی دادند؛ از اتمام ماموریت فضاپیمای کاسینی و عبور سیارکی بزرگ از نزدیکی زمین گرفته تا خورشیدگرفتگی کامل آمریکا و کشف سیارات فراخورشیدی شگفت‌انگیزی که هر کدام به نوبه خود، توجه زیادی را جلب کردند و برای مدت زمان قابل‌توجهی، در صدر اخبار جهانی قرار گرفتند.

ادامه مطلب...

  آیا فناوری هوش مصنوعی می‌تواند مانند انسان خودآگاه و هوشیار شود؟

در حال حاضر تجهیزات مکانیکی وجود دارند که می‌توانند تقریبا تمامی کارهای فیزیکی انسان را انجام دهند و حتی در محیط‌هایی که بشر قادر به فعالیت در آن‌ها نیست، کار کنند؛ با این وجود، برخی می‌گویند که ویژگی‌هایی مانند خلاقیت، خودآگاهی، هوشیاری، احساسات و مواردی از این قبیل مرز بین ما و ربات‌ها را می‌سازند و هیچ دستگاهی نمی‌تواند به صورت صد درصدی جایگزین ما شود.

ادامه مطلب...

  ماموریت رباتیک آینده ناسا برای کاوش رازهای کهکشان چه خواهد بود؟

در چند روز گذشته آژانس فضایی ایالات متحده دو فینالیست رقابت برنامه مرزهای نو (New Frontiers) که نوعی مسابقه برای تعیین ماموریت رباتیک آینده ناسا برای کاوش منظومه خورشیدی است را اعلام کرد؛ پروژه‌های موردنظر از میان 12 پیشنهاد ارائه‌شده به این سازمان انتخاب شدند و برنده آن‌ها در سال 2019 مشخص خواهد شد. ناسا قصد دارد تا به برنده بودجه‌ی ترکیبی یک میلیارد دلار را که شامل 850 میلیون دلار پول به همراه یک پرواز به مجانی با موشکی که هزینه آن توسط این سازمان تامین می‌شود را اختصاص دهد.

ادامه مطلب...

  پادشاهی فضایی آزگاردیا ؛ اطلاعاتی از اولین تمدن فضایی در حال شکل‌گیری در جهان

پادشاهی فضایی آزگاردیا برنامه‌ای برای تشکیل یک کشور فضایی بوده که پس از پرتاب اولین ماهواره خود به فضا، توجه طرفداران و منتقدان را به خود جلب کرده است.

ادامه مطلب...